Kniha návštěv - Klub přátel chodského psa


Hanlivé, urážející a spam příspěvky budou odstraněny a zadavateli bude zablokována IP adresa pro přístup ke knize návštěv.

webmaster kpchp.orgPřidat příspěvek

 

 

 

 

 

b i u :) :D :( :o) ;) :'( >:) :B-) 8-) :-{ =) >:( ? ! {}

 1. reaguj | 12. Října 2017, 12:28 Zdeněk píše:

  K p.Aleně. Já jsem na výstavě byl a zřetelně jsem slyšel ůstní vyjádření-odůvodnění neposouzení uvedeného CHP pro vylučující vady standartu CH, tj. koh.výška vyšší než 57 cm a hlavně pro neušlechtilý vzhled.Toto rozhodnutí sdělil p.rozhodčí veřejně, hlasitě a bylonaprosto korektní a správné.Dále nechci o ničem polemisovat.

  13. Října 2017, 12:11 Alena reaguje:

  Pokud to bylo tak, beru to.Pan napsal, že byl pes vyloučen z kruhu bez posouzení, Tim pádem se nemůžete divit, že se strhla na fb dizkuze.

 2. reaguj | 10. Října 2017, 21:58 Romana Dufková píše: [mail]

  Zdravím, co mam udělat pro pravidelný odběr zpravodaje Chodský pes. Jsem člen č.2307. Díky za odpověď. Romama

  10. Října 2017, 23:12 Mohapelová reaguje: [mail]

  Dobrý den, v současné době chodí do schránek. Pokud Vám nedorazí do konce týdne, obraťte se na jednatele klubu, p.Peroutku

 3. reaguj | 10. Října 2017, 20:30 Josef píše:

  Dobrý den,

  děkujeme za další letošní krásný zpravodaj ChODSKÝ PES.
  1

 4. reaguj | 09. Října 2017, 09:26 Vítek píše:

  Na MVP Č.Budějovice dne 7,10.17 v kruhu č.5 rozh.MVDr.p.Šimek Fr. u plemene CHP oprávněně neposoudil CHP, který nesplňovalstandart CHP a to ve koh.výšce více jak 57 cm změřením a dále pro neušlechtilý vzhled/ ani se téměř nepodobal CHP.Bylakolem toho debata na facebooku CHP, kde se ozývali hlavně Ti, kteří mají pejsky a fenky CHP na hranicích povolených výjimekoběma směry akritizovali p.rozhodčího.Myslím si, že bychom měli naopak ocenit správný přístup rozhodčího a tento jeho přístup uplatnitjižpovinně na Specielní výstavě v Jedovnici: změřit koh. výšku všech psů afen, vyloučit z posuzování ty kteříto nesplňují, dále důsledně dbát na dodržování standartu CHP, zejména proti rozšířenému rozlezení černé barvy na předních, zadních končetinách, nezřetelných znaků a pod.Jak jinak zlepšit stav CHP, když sami na vrcholových akcích budeme benevolentní a místokvalitních CHP by se staly časem napodobeniny NO, což si rozhodně většina členů KPCHP nepřeje.Věřím, že výbor KPCHP zajistí, aby Specielní výstava CHP v Jedvnmici ctila standart CHP a nepodlehla tlakům množitelské mafie na výrobu nestandartních jedinců. Děkuji !

  12. Října 2017, 09:16 Alena reaguje: [mail]

  Dobrý den, na dane výstavě jsem nebyla, takže eleganci psa podle fotky na fb nemohu posoudit, nicmene dane dizkuze jsem se zúčastnila. Nemyslím si, že se do ni zapojili účastníci, kteří mají psy na hraně, nicméně za svým si stojim a to že pes měl nárok na posudek, ve kterém by rozhodčí zdůvodnil svoje stanovisko.

 5. reaguj | 04. Října 2017, 16:52 Pavel píše:

  Dobrý den, jsou už výsledky ze svodu v Poličce?

  04. Října 2017, 19:01 Zdeňka Štěpánová reaguje: [mail]

  Dobrý den, výsledky má u sebe zatím hlavní poradce chovu, ihned jak je předá, budou zveřejněné. Hezký den Zdeňka Štěpánová

  14. Října 2017, 16:50 V.Šafařík reaguje:

  Také jsem zvědavý, kdy se tu na webu objeví kódy ze svodu z Poličky, protože výsledky svodu z Písku (který se konal o 14 dnů později) tu již zveřejněné jsou. Ale o nic důležitého nejde, bonitaci stejně plánujeme až za dva roky ,takže čistě jen zvědavost. 1

 6. reaguj | 16. Září 2017, 18:50 Fanda píše: [mail]

  Tak fotky ze svodu v Poličce už jsou na Rajčeti. Dal jsem tam všechny. Tak snad budou koukatelný i když nám počasí nepřále :-) https://psovodi-policka.rajce.idnes.cz/16._zari_2017_-_Svod_dorostu_chodskych_psu

  05. Října 2017, 12:29 Lenka M reaguje:

  Moc děkujeme 2

 7. reaguj | 12. Září 2017, 13:52 Hanča píše:

  Dobrý den, poradí mě někdo jaký šampon použít na chďandu, jelikož se mě vyválela v něčem mooc voňavém. Dosud nebyla potřeba koupat, jsou jí 3 roky. Díky za radu 1

  13. Září 2017, 15:47 Mohapelová reaguje: [mail]

  dobrý den, pokud občas koupu, používám neparfémovaný dětský šampon nebo mýdlo ... vy ji pak ještě opláchněte octovou vodou, aby jste stáhla ten pach
  moje nedávno projela hlavou a krkem také něčím obdobným, nekoupala jsem ji, jen jsem omyla inkriminované místo a ok 1

 8. reaguj | 03. Září 2017, 21:17 Romana Dufková píše: [mail]

  Zdravím
  stále čekám na přepis majitele v kartě Aurélie All Peramans. Pořád je dovolená? Nepřišla mi ani odpověď na mail

  03. Září 2017, 21:20 Zdeňka Štěpánová reaguje:

  Dobrý den, majitele tam máte zadaného již 2 dny - zkuste F5 pro aktualizaci stránky. Zdeňka Štěpánová

  03. Září 2017, 21:21 Romana Dufková reaguje:

  Omlouvám se, je to tu, čučela jsem jinam 9

 9. reaguj | 30. Srpna 2017, 19:52 Eva píše: [mail]

  Anie od Srnčí hory
  Potvrzena březost s Anakinem ze Zevlova dvora
  Těšíme se na štěňátka 9

 10. reaguj | 25. Srpna 2017, 10:58 Milan píše:

  V klubu se nic neděje? Žádné vrhy, krytí,informace ? Nebo jen dovolená. 1

  25. Srpna 2017, 12:11 Zdeňka Štěpánová reaguje:

  Dobrý den, pokud jde o aktualizace - má webmaster dovolenou. Velká aktualizace bude příští týden středa, čtvrtek. Hezký den Zdeňka Štěpánová

 11. reaguj | 04. Srpna 2017, 09:52 Jarka Popková píše:

  Pěkný den,

  tak mi to nedalo... Pominu, že se ani jeden z pánů ani "Marcela" nepodepsali a o gramatice ani nemluvím... Už to o něčem vypovídá a asi si ani nezaslouží odpověď, ale náhodný návštěvník by si mohl udělat o chodských psech špatný obrázek.

  Pokud pisatelé soudí podle fotek v databázi, tak to nejsou fotky aktuální, ale ze svodu nebo ještě starší. Pokud soudí podle kódů, tak tam žádné hrubé vylučující vady nevidím. Kód slouží k upřesnění popisu, aby se nespojovali jedinci se stejnými nedostatky.

  Léto je pro bonitaci dost rizikové, protože málokterý pes je v srsti. To je na rozhodnutí majitelů, jestli bonitovat teď nebo počkat na podzim nebo na jaro. Já osobně bych se psem nespěchala. V ideální kondici bude kolem tří let nebo později. Ale mnohem důležitější než nějaké písmenko v kódu kvůli vzhledu je zdraví a povaha.

  Standard uvádí nedostatky a vady a ty se podle stupně uvádějí v bonitačním kódu. Hrubé vylučující vady neměl žádný z předvedených psů.

  Žádný pes není dokonalý, ale chovatelská práce se musí vést s ohledem na málopočetnost a úzkou genetickou základnu a ne jen heslem "líbí/nelíbí".

  Přeju všem zbonitovaným, pokud budou mít potomky, aby byli zdraví a dělali svým majitelům radost a pánům, aby si uvědomili, že vyřadit šmahem všechno, co neodpovídá ideálu by právě vedlo k degeneraci a dalšímu zúžení krevní základny chodského psa.

  Jarka Popková

 12. reaguj | 03. Srpna 2017, 18:14 Dáda Hřebíčková píše:

  Dobrý den, Marcelo. Dovolím si tedy býti věcná - známka nedostatečná se na výstavách neuděluje a nikdy neudělovala. A neodpustím si poznámku, že jste asi zapomněla, že jste Marcela, jelikož o sobě píšete v mužském rodě.

 13. reaguj | 03. Srpna 2017, 10:46 Iva Prokopová píše:

  Standard, cituji "kohoutková výška + - 2 cm oproti standardu ( pes 50,51 a 56,57 cm, fena 47,48 a 53,54 cm)" zařazuje výšku 51cm do nedostatků, nejedná se tudíž ani o vadu, či vylučující vadu. Je to stejný nedostatek, jako když psovi naměří 57 nebo když má ne zcela hnědé oko a další... Vím, že je spousta lidí (i někteří rozhodčí), co preferují choda většího, třeba i já (což je věc osobního vkusu), ale standard je jen jeden a je ho třeba znát a brát komplexně a hlavně respektovat. Je třeba ho znát podrobně. Prosím pečlivě si ho přečtěte, než začnete kritizovat práci chovatelů. www.kpchp.org/pes_st…

 14. reaguj | 03. Srpna 2017, 08:29 Marcela píše:

  Milé dámy p.Šimková ap.Markéto,která neumíani napsat ani svoje příjmení měly byste se stydět za svoje poloprimitivní a urážlivé výroky vůči objektivním názorům pánů Borise a Karla na stav kvality CHP.Již naKlubové výstavě v dubnu 2017 na závěr výstavy varovalp.rozhodčí před akutním nebezpečím,které hrozí i CHP, kdy se zvyšujím se počtem jedniců plemene dochází ke snižování kvality odchovů a degradaci plemene.Jak donutit majitele a majitelky chovných fen a chovných psů, aby věnovaly zásadní pozornost na vhodnost výběrů partnera na krytí, aby byl dodržen standart CHP.Jako př.uvedu: vítěz mem.ing.Findejse v Mohelnici byl jediným ůč. ve třídě šampionů.To jiště něco napovídá, zvláště když byl nakonec ještě vítězem výstavy.FBonit. kod psa:třasořitka s vel.51 cm !Na výjimku sotva splňuje standartCHP.Tím nechci urazit majitele psa ale ukázat,že někteří rozhodčí jsou až nebývale benevolentní při posuzování na výstavách a bonitacích.Podívejte jak málo psů a fen dostane ocenění D, či nedostatečný, nebo je vyřazen pro to, že postrádá znaky ušlechtilosti.Prosím proto vyjadřujte se k meritu věci ato je : zajištění kvality plemene CHP,důrazné dodržování standartů CHP a kladení vyšších nároků nabitační komise rozhodčí. Děkuji.Doufám, že nebudu dehonestován pro svůj názor a ev. diskuse se povede jen věcně.

  03. Srpna 2017, 19:55 Jana Matějková reaguje:

  A kdo vlastně jste, Marcelo / Karle / Borisi? Z jaké pozice píšete to, co píšete? Jste chovatel, majitel? Kolik psů jste uchovnil? Byl jste na výroční schůzi? Účastnil jste se diskuse face to face? (Když přetřete evidentně slepenou klávesnici vlhkým - nikoli mokrým - hadříkem, eliminujete zřejmě podstatnou část překlepů. Zkuste to.)

 15. reaguj | 01. Srpna 2017, 19:18 Mirka Šimková píše:

  Chtěla bych poprosit pana Borise a pana Karla, jestli by nemohli u takové razantní kritiky uvádět celé své jméno. Protože to, co zde píšete, je hodně vážné obvinění shazující práci spousty lidí. V podstatě mi to pak připomíná anonym hozený zbaběle do schránky. Já jsem v Mohelnici také byla a byla to jedna z nejlepších akcí, co jsem kdy zažila, s chodskými psy - hezký den :)

  02. Srpna 2017, 13:19 Markéta chmoranzová reaguje:

  Když už chci něco psát, naučím se pořádně pravopis viz pan Boris. Se svými znalostmi českého jazyka by se měl sám vyřadit z psaní příspěvků a raději kandidovat do rady KPCHP, když už je takový odborník na CHP a trochu makat. Ono - papír toho snese hodně, ale skutek utek.

 16. reaguj | 01. Srpna 2017, 11:16 Boris píše:

  Bonitace Mohelnice. Byljsem tam a bohužel musím potvrdit co píše p.Karel.Bonitační komise a rozhodčí vůbec nedodržovali Standard plemene CHP, byli zde psi a feny, které měly být vyřazeny, protože měly vady, které jsou neslučitelné se standartem CHP.Množitelská mafie chrlí štěňata, která vůbec nepatří do chovu,alevedení KPCHP to zřejmě nevadí, protože se na této činností podílí.Doufám, že to alespoň pár poctivých členů afunkc. KPCH podnítí k provedení razatní změny.

 17. reaguj | 31. Července 2017, 19:15 Karel píše:

  Podívaljsem se navýsledky bonitace a to je děs, běs !To se již ani nedá nazvat že nějteří jsou CHP.Jak mohou rozhodčí takovým psům a fenám dát cbhpvnost. Je to degradace plemene.Jak to může výbor KPCHP dopustit !

 18. reaguj | 28. Července 2017, 13:25 Jiří Filous píše: [mail]

  Dobrý den,
  sháním stěně - fenku k odběru co nejdříve. Ví někdo z místních o nějaké možnosti:

  J.Filous

  31. Července 2017, 11:04 Radmila Krejčová reaguje: [mail]

  Dobrý den, dnes se uvolnila fenka Aysch z Labského Borku ( Orsid Krosandra x Era z Janiny)

 19. reaguj | 27. Července 2017, 12:08 Tomáš píše:

  Dobrý den,zajímá mě ,proč je soutěž Chodský pes ve výkonu přístupný pouze pro členy klubu.

  27. Července 2017, 13:06 Jana Kudrnáčová reaguje:

  Soutěž "Chodský pes ve výkonu" je tradicí našeho klubu.
  Nejde o žádnou změnu pane Tomáši, od počátku je v propozicích a informacích o této soutěži uvedeno :
  "Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové Klubu přátel Chodského psa ČR".... Sice není napsáno, že "jen" členové, ale ze smyslu věty je zřejmé, že jde o soutěž pro členy klubu. A právě od našich členů přišla připomínka či kritika, že toto pravidlo nebylo ve dvou případech dodrženo a tím došlo k našemu pochybení.
  Jde o soutěž pořádanou našim klubem (tabulka pro vyhodnocení, samotná evidence a následné vyhodnocení atd.). Ceny pro vítěze a vyhodnocená pořadová místa jsou také darovány klubem. Jde o sponzorské dary, které klub průběžně zajišťuje a také o zakoupené věci. Vedení klubu hospodaří s penězi svých členů a to v jejich prospěch a zájmu. To je stejné u všech zájmových organizací (nebo by mělo být....). Proto i v tomto duchu je slavnostní vyhlášení této soutěže právě vždy na výročních členských schůzích.
  Kudrnáčová Jana

 20. reaguj | 14. Července 2017, 19:59 Eva Čížková / pův. Hůlková / píše: [mail]

  Vážení přátelé,s obrovským smutkem v srdci a jizvou, která se nikdy nezacelí Vám musím oznámit, že mne dnes opustil Aronek / Arron z Kašnického dvora / ten nejlepší přítel, jakého jsem kdy měla. Narodil se 23.8.2006 a odešel bez varování, náhle dnes 14.7.2017. Přesto, že nebyl nikdy uznán jako vhodný pro chov ...pro mne to byl a zůstane ten nejkrásnější a nejúžasnější kamarád...vždy byl pro mne mnohem víc,než jen pes. Měl krásnou povahu, oči, kterými dokázal pohladit a které dokázaly mluvit, jeho srst byla stále krásná - černá, až házela modrý odlesk, pravda, měl málo pálení, ale to nic neubíralo na jeho kráse...ráda bych sem dala jeho poslední fotku, ale nevím jak a zda mi to případně dovolíte...Děkuji, pokud se s ním alespoň ve vzpomínce rozloučíte u fotek , které tady najdete, když byl malý... 3

  14. Července 2017, 21:04 Mohapelová reaguje: [mail]

  Paní Evo, to je mi moc líto. Každý odchod bolí, jen čas tu bolest dokáže trochu otupit 6
  Fotografie sem vložit nejdou, ale pokud máte hezké fotky Aronka, pošlete je na mail ZaFKoubikovi@seznam.cz a může se vyměnit nějaká fotka u něj na kartě, případně se může dát do kalendáře.

  02. Srpna 2017, 09:27 Eva Čížková / pův. Hůlková / reaguje: [mail]

  Dobrý den paní Mohapelová, omlouvám se, že reaguji až dnes a zárověň moc děkuji za možnost s fotkami Aronka, kterou jste mi nabídla, a kterou moc ráda využiji...
  Přeji spoustu krásných dnů po boku našich úžasných Choďáčků 15 1

Stránkování:
1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-239

© 2015 Petr Ďuríšek